Susipažinkite: skiepai – „supermamyčių“ siaubas

Socialinių inovacijų institutas, Inovatyvios medicinos draugija ir Vilnius-Lithuania iGEM pristato pirmąją projekto SPARKS diskusiją – Science ESPRESSO #1 – „Susipažinkite: skiepai – „supermamyčių“ siaubas“.

Kiekvieną dieną mūsų aplinkoje vyksta ginklavimosi varžybos. Mus puolantys patogenai siekia apgauti žmogaus imuninę sistemą, o pastaroji – suprasti jų klastą ir tinkamai į tai reaguoti bei gebėti prisiminti grėsmę. Šio archajiško, tačiau elegantiško imuninio atsako mechanizmo sudėtingesni organizmai išmoko dar gerokai prieš atsirandant žmogui, o „prisiminimus“ apie kadaise sutiktus patogenus dažnai išsaugome ir iki gyvenimo pabaigos. Dėl greitos mikroorganizmų kaitos, šio savaiminio proceso ne visada užtenka sėkmingai apsaugoti mus nuo mikroorganizmų grėsmės. Tačiau tam dažnai padeda kontraversiškosios „supermamyčių draugės“ vakcinos.

Taigi, kaip mikroorganizmai sukelia infekcines ligas? Ar vakcinos iš tiesų tokios pavojingos, kaip apie jas mėgstama kalbėti bei kas bendro tarp karvių ligos, vakcinų ir mirtino viruso „nušlavimo“ nuo žemės paviršiaus? Apie tai ir dar daugiau galėsite sužinoti paskaitos-diskusijos Science Espresso metu, rugpjūčio 29 dieną, 19 val. Paviljone (Pylimo g. 21B, Vilnius)! 
 
Susipažinkite: skiepai – „supermamyčių“ siaubas