Kas laukia Tyrėjų nakties kelionėje po virtualybę?

Tūkstantines mokslo entuziastų minias sutraukiantis kasmetinis renginys „Tyrėjų naktis” šiemet rugsėjo 30 d. kvies į pažintį su mokslu ne tik gyvame, kasdieniame, bet ir virtualiame pasaulyje. Mokslo gerbėjai turės kur paganyti akis: organizatoriai planuoja daugiau nei 300 nemokamų renginių, kurie stebins Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Molėtų ir kitų Lietuvos vietų gyventojus.
 

Intriguojanti vakarinė dalis

Renginio vinis – vakarinė dalis, vyksianti tą pačia dieną sostinės Energetikos ir technikos muziejuje. Čia apsilankę mokslo entuziastai turės unikalią galimybę susipažinti su virtualiąja realybe, dalyvaudami masiniame prisijungime prie virtualiosios realybės bei kitaip patys ją išbandydami. Vakariniame renginyje taip pat planuojamas didelis protmūšio turnyras, virtualiosios realybės dirbtuvės, veiks kino teatras, užkandžių zona ir daugybė kitų pramogų.

„Mokslas mūsų visuomenėje yra dažnai mistifikuojamas, tačiau mokslininkai yra tokie patys žmonės, kaip ir mes. Todėl „Tyrėjų naktis” yra unikali proga praverti mokslo laboratorijų duris ir savo akimis pamatyti, kaip gimsta moksliniai išradimai, vyksta eksperimentai. Planuojame žmonėms pasiūlyti daugiau nei 300 renginių visoje Lietuvoje, todėl tikiu, kad kiekvienas, mokslu bent kiek besidomintis žmogus, ras sau kažką įdomaus”, – sakė renginį organizuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas dr. Tomas Žalandauskas.

Virtualiosios realybės eksperimentai

„Tyrėjų nakties” baigiamojo renginio Vilniuje metu žmonės galės patys išbandyti, kas yra virtualioji realybė ir koks jausmas joje lankantis. Tokią progą suteiks vieni iš šios technologijos pionierių Lietuvoje – „Virtual Event”, kurie teigia, kad ši pramoga tinka įvairioms amžiaus grupėms.

„Virtualios realybės akiniai populiarūs tarp įvairiausių žmonių – galimybe pasinerti į vandenyno dugną žavisi tiek penkiamečiai, tiek jų mamytės, o tėveliai nekantraudami laukia, kada galės išbandyti veiksmo žaidimus. Jaunimui patinka muzikiniai ar fantastikos, magijos elementų turintys žaidimai. Iki šiol neturėjome žaidėjo, kuris liktų visiškai abejingas išbandęs mūsų siūlomus „HTC Vive” akinius”, – sakė „Virtual Event” atstovė Julija Juknevičiūtė.

Jos atstovaujama įmonė gali pasiūlyti išbandyti visus šiuo metu rinkoje esančius žaidimus – nuo siaubo, veiksmo ir pramoginių iki pažintinių ar istorijų. Todėl pasirinkti sau tinkamą variantą gales kiekvienas apsilankęs.

„Manau, kad ši technologija turės labai gražią, plačią ir ilgą ateitį. Šiuo metu viskas tik kuriasi – nuo žaidimų iki atradimų, kuriose srityse galima panaudoti virtualiąją realybę. Kalbant apie žaidimus, jau dabar JAV yra specialūs žaidimų kambariai, kuriuose tarpusavyje gali rungtyniauti ne vienas, o keli žaidėjai. Taip pat nuolatos atsiranda vis daugiau šiai technologijai skirtų žaidimų, jie tobulėja. Šias naujoves tikimės pristatyti ir Lietuvoje”, – sakė J. Juknevičiūtė.

Anot jos, šiuo metu virtualiosios realybės bandymai Lietuvoje yra itin populiarūs įmonių bei privačių renginių metu.

Virtualiosios realybės galimybės – neįtikėtinai plačios

Šiuo metu virtualioji realybė išgyvena kūdikystės stadiją, todėl kol kas labiausiai siejasi su žaidimais, koncertais ir kitomis pramogomis. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė, nes jau dabar jos panaudojimo sričių yra gerokai daugiau, nei galvojame.

„Taip, virtualioji realybė yra ką tik gimusi, tačiau jau dabar būsimieji ar esami chirurgai joje mokosi atlikti operacijas, pilotai mokosi pilotuoti orlaivius, o kariuomenės atstovai – treniruojasi simuliuodami įvairias realias mūšių situacijas bet kuriame planetos kampelyje”, – sakė virtualiosios realybės projektus įgyvendinančios Didžiosios Britanijos įmonės „Aresi Labs” vadovas Audrius Zujus.

Jo vadovaujama įmonė jau dabar kuria įvairiausias virtualiosios realybės aplikacijas – nuo žaidimų ar programėlių iki medicinos, automatizavimo technologijų ar kitoms sritims skirtų virtualiosios realybės aplikacijų.

Jo darbo vaisius galės išmėginti ir „Tyrėjų nakties” dalyviai, dalyvausiantys masiniame prisijungime prie virtualiosios realybės. Jo metu bus galima išvysti bakteriofagų kelionę žmogaus organizmu.

Reikalinga registracija

„Tyrėjų naktis” į mokslinių atradimų bei virtualiosios realybės kelionę pakvies jau netrukus, o norintys patirti virtualių mokslo pažinimo atradimų ir panaktinėti su mokslo pažintuvėmis turėtų atkeliauti į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų, čia linksmybės ir atradimai prasidės nuo 18 val.

Norintiems iš arčiau susipažinti su mokslu, naujausiais atradimais ir jų rezultatais, svarbu žinoti ir tai, kad į dalį „Tyrėjų nakties” renginių dėl didelio dalyvauti norinčių žmonių skaičiaus reikalinga išankstinė registracija, todėl į kai kuriuos renginius kviečiame registruotis jau dabar.

Tuo tarpu norintys neatsilikti nuo karščiausių „Tyrėjų nakties” naujienų bei viską sužinoti iš pirmų lūpų tai padaryti gali „Facebook” tinkle adresu facebook.com/tyrejunaktis. Beje, čia taip pat bus galima laimėti ir krūvą įvairiausių prizų. Tad prisijunkite, sekite informaciją ir iki pasimatymo rugsėjo 30 dieną!

Kas laukia Tyrėjų nakties kelionėje po virtualybę?