Šių metų Tyrėjų naktis mokslą kvies pažinti ir virtualioje realybėje

Tūkstantines mokslo entuziastų minias pritraukiantis kasmetinis renginys „Tyrėjų naktis” šiemet į pažintį su mokslu kvies rugsėjo 30 d. Mokslo gerbėjai turės kur paganyti akis: organizatoriai planuoja daugiau nei 300 nemokamų renginių, kurie stebins Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Molėtų ir kitų Lietuvos vietų gyventojus.
 

Renginio vinis – vakarinė dalis, vyksianti tą pačią dieną sostinės Energetikos ir technikos muziejuje. Čia apsilankę mokslo entuziastai turės unikalią galimybę susipažinti su virtualiąja realybe, dalyvaudami masiniame prisijungime prie virtualiosios realybės bei kitaip patys ją išbandydami. Vakariniame renginyje taip pat lauks elektroninės muzikos duetas „Black Water“ su lazerių šou, protmūšio turnyras, virtualiosios realybės dirbtuvės, naktinis kino teatras, piknikas, diskusijos ir daugybė kitų pramogų.

„Mokslas mūsų visuomenėje yra dažnai mistifikuojamas, tačiau mokslininkai yra tokie patys žmonės, kaip ir mes visi kasdienybėje. Todėl „Tyrėjų naktyje“ visus kviečiame ne tik pasinaudoti unikalia proga praverti mokslo laboratorijų duris ir savo akimis pamatyti, kaip gimsta moksliniai išradimai ar eksperimentai, bet ir pabendrauti su pačiais mokslininkais ne jų darbo aplinkoje. Šiemet planuojame žmonėms pasiūlyti daugiau nei 300 renginių visoje Lietuvoje, todėl tikiu, kad kiekvienas, bent kiek besidomintis mokslu, ras sau kažką įdomaus ir pasinaudos proga mokslą pažinti tiek kasdienybėje, tiek virtualioje realybėje”, – sako renginį organizuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas dr. Tomas Žalandauskas.

Tradiciškai šių metų „Tyrėjų naktis” yra skirta visiems – skirtingo amžiaus, patirčių ir pomėgių žmonėms, kurie pasinerti į savuosius atradimus bus kviečiami tiek mokslo įstaigose, tiek viešose erdvėse. Tarp jų – 3D modelių spausdinimo dirbtuvės, robotų laboratorija, DNR išskyrimo eksperimentai, augalų klonavimas, įvairios paskaitos, galimybė išmokti pažinti orus, kūrybiškumo dirbtuvės, ekskursija po vieną moderniausių regione duomenų centrų „Data Inn”, pasivažinėjimas elektromobiliais ir pažintis su jų technologijomis ir kt.

„Tyrėjų naktis“ paskutinį rugsėjo penktadienį vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, o pažinti mokslo rezultatus tądien kvies daugiau nei 300 Europos miestų. Tai Europos Komisijos iniciatyva, kurios tikslas – didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje, sudarant galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.

Norintiems iš arčiau susipažinti su mokslu ir mokslo atradimais tereikia žinoti, kad į tam tikrus „Tyrėjų nakties” renginius dėl didelio dalyvauti norinčių žmonių skaičiaus reikalinga išankstinė registracija. Išsirinkti iš gausybės renginių visi kviečiami renginių žemėlapyje adresu www.tyrejunaktis.lt, o karščiausias naujienas sekti facebook.com/tyrejunaktis

„Tyrėjų naktį“ koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas, renginius organizuoja daugiau nei 30 partnerių visoje Lietuvoje. Pagrindiniai rėmėjai – Europos Komisija, „Lietuvos energija“ ir biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, informaciniai partneriai – Lietuvos radijas ir televizija, naujienų portalas 15min.lt.

Vilniuje „Tyrėjų nakties“ renginiai vyks Gamtos tyrimų centre, Lietuvos edukologijos universitete, Lietuvos istorijos institute, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Mykolo Romerio universitete, Socialinių mokslų kolegijoje, Vilniaus Gedimino technikos universitete, Vilniaus kolegijoje, Vilniaus universitete, VU Botanikos sode, miesto kavinėse ir atvirose erdvėse, įmonių būstinėse. Kaune į renginius kvies Lietuvos sporto, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio universitetai, Kauno kolegija, Biologinių sistemų ir genetinių tyrimų institutas, UAB „Rubedo sistemos“, Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė. Klaipėdoje duris atvers Klaipėdos valstybinė kolegija, Viešoji įstaiga „Grunto valymo technologijos“. Šiauliuose renginiai vyks Šiaulių universitete, Šiaulių valstybinėje kolegijoje bei Fotografijos muziejuje. „Tyrėjų nakties“ metu renginiai vyks ir Panevėžyje, Jonavos, Kaišiadorių, Molėtų rajonuose, o Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba planuoja surengti ekskursijas kiekvienoje meteorologijos stotyje.

Šių metų Tyrėjų naktis mokslą kvies pažinti ir virtualioje realybėje