Café Scientifique diskusija Kaune: egzotiniai (atostogų) apsinuodijimai
Gegužės 19-ąją, ketvirtadienį, Kaune esančioje kavinėje Coffee Inn (Vilniaus g. 28) 19 val. vyks Café Scientifique diskusija, kurios pranešėjas – klinikinės toksikologijos gydytojas Jonas Šurkus – kvies padiskutuoti apie egzotinius (atostogų) apsinuodijimus.


Vasarą, prasidėjus atostogų metui, dažniau išsiruošiame į egzotiškas keliones, rengiame iškylas, turistinius žygius, daug laiko praleidžiame gamtoje. Mėgaujantis atostogų malonumais, skanaujant neragautus patiekalus būtina prisiminti, jog šiuo metu padidėja įvairių apsinuodijimų tikimybė, tad šios diskusijos tema aktuali kone kiekvienam keliautojui.
 
Diskusijoje apsilankę kauniečiai ir miesto svečiai sužinos, ką daryti apsinuodijus maistu (pvz., jūros gėrybėmis), kaip elgtis netikėtai susidūrus su egzotiškais gyvūnais (žuvimis, medūzomis, vorais, skorpionais, gyvatėmis ir kt.). Vakaro pranešėjas papasakos, kaip paplūdimyje saugotis medūzų, ką pirmiausia reikėtų daryti po voro įkandimo, kaip suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiajam. 
 
Baltijos pažangių technologijų instituto ir Socialinių inovacijų instituto organizuojamas renginių ciklas „Café Scientifique @ Coffee Inn“ skirtas visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam.
Café Scientifique diskusija Kaune: egzotiniai (atostogų) apsinuodijimai