SciShops

SciShops projekto tikslas – plėsti esamą mokslo krautuvių sistemą Europoje ir už jos ribų.
 
Mokslo krautuvė – prie universiteto ar kitos tyrimų įstaigos veikianti arba nepriklausoma organizacija, padedanti atlikti tyrimus nevyriausybinėms ir visuomeninėms organizacijoms, ieškančioms konkrečių problemų sprendimų, bet negalinčioms užsakyti arba savo jėgomis atlikti mokslinių tyrimų.
 
SciShops projekte buvo tiriama, kaip skirtingo pobūdžio organizacijos, pvz., universitetai, tyrimų institutai, privačios įmonės ir nepelno organizacijos gali sukurti tvariai veikiančias mokslo krautuves. Projektas vyko nuo 2017 m. rugsėjo iki 2020 m. vasario, jame dalyvavo 18 partnerių iš 13 Europos šalių.
 
Projekto metu įkurta 10 naujų mokslo krautuvių bei sukurta daug išteklių, įrankių ir mokymo(si) priemonių, naudingų naujai įkurtoms bei seniau veikiančioms mokslo krautuvėms. Ir pasibaigus projektui, juos galima rasti www.scishops.eu tinklalapyje.
 
Projekto metu surengtos dvi vasaros mokyklos ir baigiamasis simpoziumas, daugybė vietinių dalyvaujamųjų renginių projekto partnerių šalyse. Taip pat buvo suorganizuotas mokslo krautuvių idėjų pristatymų konkursas (SciShops Pitch Challenge), kuriame dalyviai iš viso pasaulio galėjo pristatyti trumpą (iki 3 min.) vaizdo klipą apie bendruomeninį tyrimo projektą, vykdomą kartu su jų vietos bendruomene.
 
Socialinių inovacijų institutas SciShops projekte vadovavo ketvirtajam darbo paketui, kuriame dirbo aštuoni partneriai iš skirtingų Europos šalių. Darbo paketas ELABORATE buvo skirtas sukurti strategiją bendruomeninių tyrimų ir mokslo krautuvių plėtrai. Pakete parengti penki dokumentai: Mokslo krautuvių scenarijai, Bendruomeninių tyrimų praktinis vadovas ir metodologijų rinkinys, Mokslo krautuvių personalo mokymų moduliai, Mokslo krautuvių steigimo vadovas, Dalyvaujamųjų bendruomeninių tyrimų ir mokslo krautuvių gebėjimų stiprinimo strategija.

Projekto veiklų apžvalga pristatyta informaciniame lape anglų k.

Daugiau informacijos: www.scishops.eu.


SciShops

SYNYO GmBh (Austrija)
Handelsblatt Research Institute (Vokietija)
University of Hohenheim (Vokietija)
KPMG Cyprus (Kipras)
European Students’ Union (ESIB)
Socialinių inovacijų institutas (Lietuva)
Oxford Internet Institute, Oxford University (JK)
KU Leuven (Belgija)
University Politehnica of Bucharest (Rumunija)
University of Brescia (Italija)
Leiden Observatory, University of Leiden (Nyderlandai)
International Center for Numerical Methods in Engineering, Technical University of Catalonia (Ispanija)
Carlos III University of Madrid (Ispanija)
Jozef Stefan Institute (Slovėnija)
Wuppertal Institute for Climate, Environment and Energy (Vokietija)
VETENSKAP & ALLMÄNHET (Public & Science) (Švedija)
Bay Zoltán Nonprofit Ltd (Vengrija)
SciCo Cyprus (Kipras)