Prie SPARKS projekto prisijungė keturi žinomi menininkai
Vasario pradžioje „Ars Electronic Futurelab“ institutas išplatino pranešimą, kuriame atskleidžiama, kurie menininkai pakviesti prisijungti prie SPARKS projekto. Tai menininkai Anouk Wipprecht, Lucy McRae bei Jakob ir Lea Illera. 

Atrinkti menininkus lengva nebuvo: 2015 m. rugpjūčio mėnesį „Ars Electronic“ institutui paskelbus kvietimą menininkams, turintiems originalių vizijų kaip pavaizduoti inovacijas medicinos ir sveikatos priežiūros srityse, konkurso organizatoriai sulaukė 95 paraiškų, iš kurių reikėjo atsirinkti 3 geriausius projektus. Pasak SPARKS projektų vadovės Claudios Schnugg, pateikti projektai buvo plataus spektro: dauguma menininkų jau buvo susidūrę su sveikatos apsaugos tematika arba atlikę tyrimus, kai kurie anksčiau bendradarbiavo su mokslininkais. Po ilgų svarstymų prie projekto prisijungti kvietimus gavo menininkai Anouk Wipprecht, Lucy McRae, Jakob ir Lea Illera.

Anouk Wipprecht nuotr. 

Menininkė Anouk Wipprecht pristatė projektą, kuriuo apjungia madą, estetiką, technologijas ir mokslą. Tai – suknelė-robotas, gebantis matuoti žmogaus psichologinę savijautą, prisitaikantis prie jos ir, netgi, gebantis ginti žmogaus asmeninė erdvę. Menininkė jau yra dalyvavusi projektuose, nagrinėjančiuose tarpasmeninius santykius, neverbalinę komunikaciją, psichologinę įtampą, jos darbai yra orientuoti į vaikus, turinčius autizmą, Aspergerio sindromą. 

Evoliucija. ​Lucy McRae nuotr. 

Lucy McRae savo darbais kalba apie žmogaus kūno pokyčius, kurie vykdomi nenatūraliai, o pasitelkiant technologijas. Vienas jos projektų – ateities SPA, kuris paveikia žmogaus smegenis ir kūną, o rezultatas, pvz., ramybės pojūtis, yra ilgalaikis. Menininkė teigia, kad šis projektas turi potencialą atverti naujas galimybes, tiriant bei gydant psichologinius sutrikimus. 

Jakob ir Lea Illera nuotr. 

Jakob ir Lea Illera vizijose – nanorobotai, galintys matuoti kūno funkcijas bei rodiklius ir perduoti gautą informaciją žmogaus nervų sistemai. Tai leistų geriau pasiruošti kritiniam atvejui, padidinti organizmo našumą. Šių menininkų projektas išsiskiria tuo, kad nanorobotas gali būti sumažintas iki tokio lygio, kad jis gali būti integruojamas į žmogaus biologinę struktūrą ir gali ja manipuliuoti.

Projekto SPARKS metu bus sukurta keliaujanti paroda, kuria bus pristatomos technologinės inovacijos medicinos srityje, kurios paremtos atsakingais tyrimais. Ateities perspektyvos medicinoje bus pristatomos pasitelkiant menininkų kuriamus projektus. 

Lietuvoje SPARKS paroda bus eksponuojama 2017m. spalio-lapkričio mėnesiais.

Parengta pagal: Becoming a resident with sparking ideas
 
Prie SPARKS projekto prisijungė keturi žinomi menininkai