Café Scientifique diskusija Vilniuje: sintetinė biologija – baubas ar draugas?
Rugsėjo 3-čiąją, ketvirtadienį, į kavines Coffee Inn grįžta Café Scientifique diskusijos, kviečiančios neformalioje, nevaržančioje aplinkoje kalbėtis apie intriguojančius mokslinius tyrimus, inovacijas bei pačius įdomiausius išradimus. 

Pirmosios naujo sezono diskusijos tema – sintetinė biologija. Ją pristatys Vilniaus universiteto studentų komandos „Vilnius iGEM“ nariai: Ingrida Olendraitė, Ieva Rauluševičiūtė ir Ieva Savickytė. Diskusija tradiciškai vyks Vilniuje, kavinėje Coffee Inn (Vokiečių g. 18). Pradžia – 19 val.
„Tamsoje šviečiantys medžiai ir žolė, biologiniai mikroprocesoriai ar braškėmis kvepiantys troleibusai jau seniai nebėra mokslinės fantazijos vaisius. Tai – sintetinės biologijos bei „iGEM“ konkurso dalyvių projektai“, – sako „Vilnius iGEM“ komandos narė, Biotechnologijos instituto studentė Ingrida Olendraitė. 

Vienos iš vakaro pranešėjų teigimu, sintetinė biologija – dar pakankamai nauja mokslo sritis, naudojanti esamas biotechnologines žinias ir taikanti genetinės inžinerijos metodus. Sintetinės biologijos laboratorijose kuriami genetiškai modifikuoti organizmai (GMO), kurie gamina mums visiems reikiamus produktus arba veikia pagal funkciją, kurią jiems suteikia mokslininkai. Visgi, mokslininkų sukurti GMO vis dar prieštaringai vertinami Lietuvos gyventojų, o ir visame pasaulyje vyksta daugybė anti-GMO judėjimų. 

Diskusijos metu pranešėjai kvies pasvarstyti, kuo dažniausiai šie judėjimai manipuliuoja ir ką skanduoja: mokslinius faktus ar iš nežinios kylančias abejones? Tam, kad nežinia būtų išsklaidyta ir galėtumėte patys suprasti bei atsirinkti ir yra skiriamas šis Café Scientifique susitikimas. Jo metu sužinosime kodėl biologija yra tokia perspektyvi ir grasina IT sektoriui, kas ateityje laukia farmacijos kompanijų ir ar įmanoma turėti minimalias sąnaudas esant norimam rezultatui? Kur ir kada galite susidurti su GMO bei jų produktais bei kodėl kažkas sugalvojo šitą „velnišką“ (o gal priešingai – „dievišką“) technologiją pritaikyti žmonių patogesniam ir sveikesniam (ar tikrai?) gyvenimui. 

Baltijos pažangių technologijų instituto ir Socialinių inovacijų instituto organizuojamas renginių ciklas „Café Scientifique @ Coffee Inn“ skirtas visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam.
Café Scientifique diskusija Vilniuje: sintetinė biologija – baubas ar draugas? Café Scientifique diskusija Vilniuje: sintetinė biologija – baubas ar draugas?