„Mokslo pievos“ tyrėjai dalinsis metų darbo rezultatais, kvies diskutuoti apie krašto gynybą ir virtualius socio–politinius tinklus
Ką Lietuvos gyventojai mano apie krašto gynybą ir saugumą, kaip Lietuvoje veikia virtualus socio–politinių judėjimų tinklas, ar įmanoma išmokyti kompiuterį jausti ir atpažinti žmogaus emocijas balse, kuo išskirtinė Piterio Peno karta, kaip iš tikrųjų balsuoja Seimo nariai?, – tai temos, kurias 2014 metais nagrinėjo eksperimentinės tyrimų laboratorijos „Mokslo pieva” tyrėjų grupės.

Savo tyrimų rezultatus ir įdomiausias įžvalgas jaunieji mokslininkai ketina pristatyti gruodžio 17–ąją Vilniuje vyksiančioje šių metų Mokslo pievos atradimų popietėje.

“Gana seniai su kolegomis turėjome mintį imtis kurti atvirą idėjoms tyrimų ir mokymosi erdvę, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su patyrusiais mokslininkais vykdytų aktualius, visuomenės susidomėjimą atspindinčius mokslinius tyrimus. Džiaugiamės, kad šiais metais pavyko suburti 12 tyrėjų grupių, kurios ėmėsi nagrinėti labai unikalias ir įdomias temas„, – pasakoja Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius dr. Tomas Žalandauskas.

Anot T. Žalandausko, trečiadienį vyksiančiame renginyje trumpai bus aptarti visų tyrimų rezultatai, tačiau platesniam pristatymui nuspręsta pasirinkti dvi tarpusavyje susijusias ir šiandienos geopolitinei situacijai gana aktualias temas apie virtualų socio–politinių judėjimų tinklą Lietuvoje ir gyventojų viešąją nuomonę apie krašto gynybą ir saugumą.

Renginys vyks vyks gruodžio 17–ąją, trečiadienį, viešbučio „Narutis“ Kolonų salėje (Pilies gatvė 24, Vilnius).

Maloniai kviečiame susipažinti su renginio programa, o ketinančius dalyvauti, prašytume registruotis sekant šią nuorodą.

Projekto „Mokslo pieva” idėją plėtoja mokslininkų ir dėstytojų komanda iš Baltijos pažangių technologijų instituto, Kauno technologijos universiteto, Socialinių inovacijų instituto, Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto. Iniciatyvą remia bendrovė „Philip Morris Baltic“.
„Mokslo pievos“ tyrėjai dalinsis metų darbo rezultatais, kvies diskutuoti apie krašto gynybą ir virtualius socio–politinius tinklus